Sprzęt prezentacyjny

Gabloty prezentacyjne (informacyjne, ekspozycyjne) przeznaczone są do montażu wewnątrz lub na zewnatrz budynków. Mała głębokość witryn i szyby wyposażone w bezpieczne szkła sprawiają, że jest to idealny wybór dla biznesu i instytucji publicznych.


Gabloty pozwalają na schludne przedstawienie treści oraz na szybką wymianę prezentowanych materiałów. Wśród gablot wewnętrznych szczególnie polecamy produkty firmy Vitincom.

Gabloty wewnętrzne: nowoczesne, oryginalne i efektowne przy jednoczesnym zachowaniu akceptowalnego poziomu cen.

Gabloty zewnętrzne: bezpieczne, proste i modułowe. Wszystkie gabloty zewnętrzne mają następujące cechy charakterystyczne:

  • integralne zawiasy, odporne na zużycie i zniszczenie,
  • „blokada bezpieczeństwa”, produkowana specjalnie dla Vitincom®, odporna na manipulacje, z zapadką niewidoczną z zewnątrz, eksponowana powierzchnia widoczna w 100% dzięki temu, że zamek umieszczony jest w ramie aluminiowej, zamiast na szkle, łatwość użycia: aby otworzyć należy nacisnąć drzwi (drzwi otwierane na bok), w razie zniszczenia drzwi, można je łatwo wymienić bez użycia narzędzi, a także bez zdejmowania gabloty,
  • drzwi odwracalne– fabrycznie w wersji otwieranej na prawo. Kierunek otwierania można łatwo zmienić na lewostronny bez użycia narzędzi,uszczelnienie wykonane z elastomeru z otworami zapobiegającymi kondensacji pary wodnej.


Głębokość gablot

Jeżeli głównym celem jest przekazanie informacji, bardziej przydatne do tego celu będą gabloty płytkie. Jeżeli chcemy nadać gablotom bardziej dekoracyjny wygląd, powinny być one nieco głębsze. Im głębsza jest gablota, w której eksponowany jest plakat, tym większe wrażenie wywiera ona na oglądających.

Jeżeli powierzchnia ściany jest nieodpowiednia do celów ekspozycji, VITINCOM oferuje specjalne słupki, przeznaczone zarówno do zastosowania na zewnętrz, jak i w zamkniętych pomieszczeniach.

  • słupki ruchome do gablot wewnętrznych z pięcioma nóżkami, opcjonalnie wyposażone w kółka,
  • konstrukcja ekspozycyjna,
  • aluminiowe słupki stałe do gablot zewnętrznych 60x40 mm,
  • aluminiowe słupki stałe do gablot zewnętrznych 80x125 mm.


Gabloty podświetlane

Okablowanie elektryczne musi zostać zainstalowane przez osobę posiadającą odpowiednie kwalifikacje, aby spełniony był warunek zgodności z przepisami w zakresie bezpieczeństwa. Wyjście kabli nie jest fabrycznie ustalone, dzięki czemu instalator może wybrać najodpowiedniejsze miejsce.

Gabloty głębokie (w wersjach Classique z przesuwanymi drzwiami i Classique z drzwiami otwieranymi na bok; gabloty 1000 i gabloty 1000 dwudrzwiowe; gabloty „2000” jedno- i dwustronne oraz gabloty „3000” jedno- i dwustronne) mogą być wyposażone w „zestaw oświetleniowy” odpowiedniej wielkości. Można także dodać drugi zestaw oświetleniowy w dolnej części gabloty, co przyczyni się do spotęgowania efektu wizualnego. System elektryczny w gablotach podświetlanych jest zamontowany fabrycznie i jest zgodny z Dyrektywą Komisji Europejskiej CE/73/23 oraz z normą BS EN 60-598.


Zamykane witryny na ogłoszenia, czyli gabloty informacyjne, są niezastąpione gdy chcemy wyeksponować ważne obwieszczenia, które wymagają szczególnego wyróżnienia lub dodatkowej ochrony. Dzięki zamknięciu na kluczyk lub zamek imbusowy zabezpieczają ogłoszenia przed niepowołanymi użytkownikami; a także przed warunkami atmosferycznymi – w przypadku gabloty wodoodpornej.

Ważne dokumenty lub ogłoszenia stałe, takie jak certyfikaty ubezpieczeniowe i procedury pracownicze, wymagają szczególnego wyróżnienia i dodatkowej ochrony. Gabloty NOBO zaprojektowano tak, aby były widoczne, trwałe i bezpieczne. Umieszczone w nich ważne wiadomości rzucają się w oczy, a przy tym są w pełni zabezpieczone dzięki specjalnemu szkłu i bezpiecznym zamkom. Nasze gabloty są dostępne w różnych stylach, kolorach i rozmiarach, a niektóre modele są wodoodporne, dzięki czemu można używać ich na zewnątrz. Gabloty ogłoszeniowe z przesuwanymi drzwiami. Do powieszenia wewnątrz budynku, wszędzie tam gdzie nie ma miejsca na otwieranie gablot ze standardowymi drzwiami, o dużej powierzchni wewnętrznej do wywieszania plakatów, informacji o wyjątkowo dużym formacie. Przesuwne na boki szklane drzwi z bezpiecznego szkła o grubości 4mm. Nowoczesny system montażu zapewnia szybkie i bezpieczne powieszenie gabloty na ścianie. Płaskie krawędzie boczne pozwalają na umieszczanie gablot blisko siebie. Większa głębokość gabloty umożliwia użycie większych magnesów lub pinezek. W komplecie z 2 kluczami i zestawem do montażu na ścianie. Do wyboru z dwoma powierzchniami wewnętrznymi: suchościeralno-magnetyczną lub korkową. Do powieszenia wewnątrz budynku, wszędzie tam gdzie nie ma miejsca na otwieranie gablot ze standardowymi drzwiami, o dużej powierzchni wewnętrznej do wywieszania plakatów, informacji o wyjątkowo dużym formacie. Przesuwne na boki szklane drzwi z bezpiecznego szkła o grubości 4mm. Nowoczesny system montażu zapewnia szybkie i bezpieczne powieszenie gabloty na ścianie. Płaskie krawędzie boczne pozwalają na umieszczanie gablot blisko siebie. Większa głębokość gabloty umożliwia użycie większych magnesów lub pinezek. W komplecie z 2 kluczami i zestawem do montażu na ścianie. Do wyboru z dwoma powierzchniami wewnętrznymi: suchościeralno-magnetyczną lub korkową.

Gablota Nobo Visual Insert – nowoczesna, aluminiowa, zaokrąglone krawędzie z prostym mocowaniem. Doskonała dla biur, zakładów przemysłowych i obiektów sportowych, przystosowane do dłuższej prezentacji dokumentów.

W ofercie posiadamy wiele różnych rodzajów gablot - gabloty ekspozycyjne podświetlane i nie podświetlane, gabloty dwudrzwiowe, gabloty klasyczne, gabloty informacyjne wewnętrzne, gabloty prezentacyjne, gabloty z przesuwanymi drzwiami, metalowa konstrukcja ekspozycyjna, gabloty Pacific, gabloty tekstylne, gabloty szkolne, gabloty szklane, gabloty aluminiowe, gabloty wystawowe.